معرفی سفیر یا نمایندگی

اخبار > ایرلند و اتحادیه اروپا در برابر هر گونه نقض برجام مقاومت می کنند.


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس مجلس سنای ایرلند در دیدار با آقای کواکبیان:

ایرلند و اتحادیه اروپا در برابر هر گونه نقض برجام مقاومت می کنند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از خانه ‌ملت، مصطفی کواکبیان با دنیس اُ داناوان رئیس مجلس سنای ایرلند دیدار و گفت‌وگو کرد.

دنیس اُ داناوان با ابراز خرسندی از سفر به ایران با تاکید بر حمایت قاطع کشورش از توافق برجام گفت: ایرلند و کشورهای عضو اتحادیه اروپا برابر هرگونه نقض برجام مقاومت می‌کند و کشوری نمی‌تواند به تنهایی از برجام خارج شود.
رئیس مجلس سنای ایرلند تبادل هیات‌های پارلمانی میان مجالس دو کشور را زمینه ساز گسترش تعاملات دوستانه و شناخت هرچه بیشتر میان دو ملت از یکدیگر و ظرفیت های موجود در ایرلند و ایران دانست.

** اتحادیه اروپا مقابل بدعهدی های آمریکا مقاومت کند
رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ایرلند گفت: از اتحادیه اروپا انتظار می رود مقابل بدعهدی های آمریکا مقاومت کرده و انفعال نداشته باشد.
کواکبیان با اشاره به روند رو به رشد مناسبات میان دو کشور گفت: همواره روابط خوب و مثبتی میان جمهوری اسلامی ایران و ایرلند در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و علمی برقرار است.
رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ایرلند توسعه ارتباطات پارلمانی را فرصتی برای تحکیم و تقویت مناسبات دوستانه فی‌مابین دانست و گفت: گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران از هرگونه اقدامی در راستای ارتقاء سطح مناسبات فی‌مابین حمایت می کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش توافق برجام را یک توافق بین‌المللی خواند و افزود: برجام توافقی میان هفت کشور است و آمریکا نمی‌تواند به تنهایی نقض توافق کند.
کواکبیان تصریح کرد: از اتحادیه اروپا انتظار می‌رود مقابل نقض برجام از سوی آمریکا منفعل نباشد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان بر بازگشایی هر چه سریع تر سفارت ایرلند در تهران و بهره‌گیری از فرصت‌های پیش روی توسعه ارتباطات در زمینه‌های توریسم، علمی، دانشگاهی و کشاورزی تاکید کرد.


١٣:٢٥ - 1396/07/18    /    شماره : ٤٧٨٨٦٦    /    تعداد نمایش : ١٢خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار و تعطیلات سفارت | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر