گالری تصاویر
اطلاعیه ها
فرارسیدن عید نوروز باستانی و سال نو 1397 را پیشاپیش تبریک عرض می نماییم.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوبلین فرارسیدن عیدنوروز باستانی و سال نو 1397 هجری شمسی را به همه فارسی زبانان و هموطنان عزیزبویژه ایرانیان عزیز مقیم ایرلند تبریک عرض نموده و سالی سرشار از سلامتی، موفقیت و شادکامی را برای همگان آرزو می کند.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوبلین فرارسیدن عیدنوروز باستانی و سال نو 1397 هجری شمسی را پیشاپیش تبریک عرض می نماید.
 ٠٠:٢٠ - 1396/12/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
ملاقات رئیس سازمان بهزیستی کشورمان با آقای فینن مک گرات وزیر امور معلولین و بهزیستی ایرلند
ملاقات رئیس سازمان بهزیستی کشورمان با آقای فینن مک گرات وزیر امور معلولین و بهزیستی ایرلند
ملاقات رئیس سازمان بهزیستی کشورمان با آقای فینن مک گرات وزیر امور معلولین و بهزیستی ایرلند
 ١٨:٤٠ - 1396/11/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
پرچم سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایرلند به نشانه همدردی با بازماندگان دریانوردان جانباخته در نفتکش سانچی نیمه افراشته شد.
مشارکت فعال سفارت کشورمان در بازار خیریه بین المللی دوبلین
شماره حسابهای اعلامی جمعیت هلال احمر کشورمان جهت ارسال کمکهای نقدی به آسیب دیدگان زلزله اخیر کشورمان
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > مصاحبه سفیر جمهوری اسلامی ایران با ایرنا در خصوص انتخابات ریاست جمهوری


  چاپ        ارسال به دوست

مصاحبه سفیر جمهوری اسلامی ایران با ایرنا در خصوص انتخابات ریاست جمهوری

مصاحبه سفیر جمهوری اسلامی ایران با ایرنا در خصوص انتخابات ریاست جمهوری

ضمن تاکید بر آثار مهم منطقه ای و جهانی این انتخابات در گفت وگو با ایرنا؛

سفیر ایران در ایرلند: برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری کاملا آماده هستیم

لندن - ایرنا - جواد کچوئیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در دوبلین روز پنجشنبه ضمن اشاره به تاثیرات مهم منطقه ای و جهانی انتخابات ریاست جمهوری کشورمان در مقطع کنونی، تصریح کرد که سفارت ایران در ایرلند آمادگی کامل برای برگزاری هر چه با شکوه تر این انتخابات را دارد. 

به گزارش ایرنا، جواد کچوئیان در گفت وگو با ایرنا در مورد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در ایران بیان داشت: همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند:« انتخابات در کشور ما مظهر حماسه سیاسی و مظهر اراده ملی و نماد مردم سالاری اسلامی است». اقتدار ایران در منطقه و جهان بر اساس برخی دلایل ذاتی است که جمهوری اسلامی ایران از آن برخوردار است و این اقتدار در سایه سیاست‌ها و انتخاب‌های درست به دست آمده است.
وی افزود: با توجه به تحولات و شرایط منطقه ای و بین المللی قطعا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران در مقطع کنونی دارای تاثیرات مهمی برای کشورمان هم در منطقه و هم در جهان خواهد داشت ، به همین دلیل حضور و مشارکت گسترده مردم در انتخابات پیام های گوناگونی را به جهان خواهد فرستاد.
کچوئیان در خصوص برگزاری دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ایران در ایرلند، گفت: در همین راستا بسیار خوشحال هستیم که ایرانیان عزیز خارج از کشور همزمان با سایر هم میهنان در داخل کشور با شرکت در انتخابات آتی ریاست جمهوری، در انتخاب رئیس جمهوری اسلامی ایران سهیم باشند و برای همین منظور محل اخذ آراء ایرانیان مقیم ایرلند در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوبلین پیش بینی شده است.
وی گفت: ایرانیان عزیز مقیم ایرلند می توانند از ساعت 8 صبح لغایت 18 روز جمعه 29 اردیبهشت ماه در محل اخذ رای در محل سفارت حاضر و آراء خود را به صندوق بیندازند.
کچوئیان با بیان اینکه جمعیت ایرانیان مقیم ایرلند بالغ بر دو هزار نفر بوده که از میان آنان 300 نفر دانشجو می باشند، افزود: واجدین شرایط در انتخابات ریاست جمهوری شرکت خواهند کرد و با حضور پرشکوه خود تجلی حضور را نشان خواهند داد.
وی تصریح کرد: سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوبلین تمامی تلاش خود را برای برگزاری هرچه با شکوه تر این انتخابات بکار بسته و هماهنگی های لازم با نهادهای متولی امر در ایران و همچنین ارگان های ذیربط در کشور میزبان به عمل آمده است.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در دوبلین افزود: ساختار اجرایی انتخابات از جمله هیات اجرایی و ناظران برگزاری انتخابات نیز از میان ایرانیان مقیم انتخاب و تشکیل شده است.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در برخی حوزه های انتخابیه 29 اردیبهشت ماه در سراسر ایران برگزار می شود.
ستاد انتخابات خارج از کشور مستقر در اداره کل ایرانیان وزارت امور خارجه نیز به منظور اطلاع رسانی و آشنایی هموطنان مقیم خارج از کشور با قوانین مرتبط با انتخابات پست الکترونیکی p.election1396@mfa.gov.ir را آماده کرده است تا پاسخگویی سئوالات هموطنان خارج از کشور در خصوص انتخابات باشد.
همه ایرانیان مقیم می بایست با در دست داشتن کارت ملی و در غیر این صورت با گذرنامه معتبر ایرانی برای انداختن رای خود به صندوق های اخذ رای در شعب رای گیری حضور یابند.
دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران و داشتن 18 سال تمام تا 29 اردیبهشت امسال از شرایط شرکت کنندگان در انتخابات برای رای دادن اعلام شده است.


٢٠:١٤ - 1396/02/14    /    شماره : ٤٥٣٢٣٤    /    تعداد نمایش : ٢٢٢خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران