گالری تصاویر
اطلاعیه ها
نمایندگان ایران وایرلندبرگسترش همکاری های دوجانبه تاکیدکردند.
روسای گروه‌های دوستی پارلمانی ایران و ایرلند روز پنجشنبه در آخرین روز از سفر مصطفی کواکبیان به دوبلین، با صدور بیانیه‌ای مشترک بر لزوم گسترش همکاری‌های دوجانبه تأکید کردند.
 ١٣:٠٨ - 1397/09/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
6میلیون ایرانی در بیش از 130 کشور زندگی می کنند.
زنجان-رئیس دبیرخانه شورای عالی ایرانیان با بیان اینکه ۶ میلیون ایرانی در بیش از ۱۳۰ کشور زندگی می‌کنند، گفت: فعالیت ایرانیان خارج از کشور در امور خیریه برجسته است. علی‌اصغر محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه استان زنجان به واسطه موقعیت جغرافیایی، تاریخی و فرهنگی، علمی و مفاخر ارزشمندی که حضور داشته و دارند، می‌تواند در قالب مجموعه برنامه‌هایی، شاهد ارتقای وضعیت و جایگاه بین‌المللی استان باشیم، افزود: دبیرخانه شورای عالی ایرانیان حسب وظیفه قانونی خود در خصوص رسیدگی به وضعیت ایرانیان خارج از کشور اعم از حمایت و صیانت از حقوق ایرانیان و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و سرمایه‌هایی که ایرانیان خارج از کشور فعالیت می‌کنند، امیدواریم در قالب سفرهایی که به استان‌های مختلف داریم، بتوانیم موقعیت‌یابی و جایابی محلی این ظرفیت را هم از نزدیک آشنا شویم.
 ٢٢:٤٤ - 1397/09/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
آذربایجانی ها در 120 کشورخارجی حضور دارند.
مزایای صدور گواهی شغلی برای شاغلان خارج از کشور
اعلام مواضع رسمی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران از طریق توئیتر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
روابط سیاسی دوجانبه

مناسبات سیاسی ایران و ایرلند

   در سال ۱۳۹۲و متعاقب برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران و تشکیل دولت یازدهم، آقای پت برین، رئیس کمیسیون سیاست خارجی و تجارت پارلمان ایرلند در راس یک هیات شش نفره از اعضای کمیسیون مذکور از تاریخ نوزدهم لغایت بیست و چهارم دی ماه ۱۳۹۲از جمهوری اسلامی بازدید نمود.

   این هیات در جریان سفر خود - که پس از یک وقفه حدودا بیست ساله انجام شد - با مقامات مختلف کشورمان شامل؛ رئیس محترم مجلس شورای اسلامی، وزیر محترم امور خارجه، رئیس محترم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، دبیر محترم ستاد حقوق بشر قوه قضائیه، رئیس محترم اتاق بازرگانی، رئیس محترم گروه دوستی پارلمانی دو کشور و معاون وزیر جهادکشاورزی ملاقات و در زمینه راه های مختلف گسترش روابط دوجانبه سیاسی، اقتصادی و تجاری مذاکره نمود.

   آقای برتی آهرن، نخست وزیر سابق ایرلند نیز از حزب فینافویل و هیات تجاری همراه از تاریخ چهاردهم لغایت هجدهم بهمن ماه سال ۱۳۹۳به جمهوری اسلامی ایران سفر نمودند.

   آقای برتی آهرن در جریان این دیدار، با مقامات مختلف کشورمان از جمله؛ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، وزیر امور خارجه، مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه و رئیس و دیگر مسئولین اتاق بازرگانی و همچنین برخی تجار و شرکت های علاقمند به برقراری ارتباط با طرف های ایرانی دیدار و در رابطه با طیف وسیعی از موضوعات سیاسی و اقتصادی دوجانبه، مذاکرات هسته ای، تحریم ها و موضوعات منطقه ای و بین المللی بحث و تبادل نظر کردند.

   از دیگر تحولات بوجود آمده در روابط سیاسی دو کشور، سفر آقایان بری رابینسون، معاون سیاسی و پت کلی، مدیر کل منطقه ای وزارت امور خارجه و تجارت ایرلند به تهران در تاریخ یازدهم تیرماه سال ۱۳۹۳می‌باشد. هیات ایرلندی در این دیدار با قائم مقام، معاون عربی و آفریقایی و مدیر کل اروپای غربی وزارت امور خارجه ملاقات نمود. همچنین این هیات با دبیر کل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ملاقات و در مورد موضوعات مختلف دوجانبه سیاسی، اقتصادی و تجاری و نیز مسایل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی شامل تحولات خاورمیانه و مذاکرات هسته ای کشورمان، گفتگو و تبادل نظرکردند.

   در شهریور ماه سال ۹۳هیات ۵نفره گروه دوستی پارلمانی مجلس شورای اسلامی در سفر به دوبلین با رئیس مجلس نمایندگان، رئیس سنا، وزیر کشاورزی و دفاع و وزیر مشاور در امور خارجه و تجارت ملاقات نمود. نشست با رئیس و اعضای کمیته روابط خارجی و تجارت پارلمان و نیز جلسه مشترک با اعضای گروه دوستی پارلمانی ایرلند از جمله برنامه های این هیات بود.

   در تحولی مهم در مناسبات میان دو کشور؛ آقای شان بارت، رئیس پارلمان ایرلند در هفتم مهرماه سال ۹۳برای انجام دیدار رسمی به کشورمان سفر نمود. این اولین سفر رئیس پارلمان ایرلند طی ۲۳اخیر بوده است.

   وی در تهران با رئیس جمهور، رئیس مجلس، وزیر امور خارجه، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس مرکز تحقیقات استراتزیک مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفتگو نمود.

   جناب آقای دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی نیز در سفر خرداد ماه ۱۳۹۴به دوبلین با نخست وزیر، روسای مجلس و سنای ایرلند و وزرای خارجه و تجارت، دفاع و کشاورزی و کار و اشتغال ایرلند ملاقات و طرفین در خصوص توسعه مناسبات فی مابین مذاکره نمودند.

   در تاریخ دهم مهر ماه 1396، آقای دنیس اودونوان ریاست مجلس سنای ایرلند در راس هیاتی از سناتورهای ایرلندی به کشورمان سفر نموده و با ریاست محترم جمهوری و ریاست محترم مجلس شورای اسلامی ملاقات داشتند.

   سابقه مراودات پارلمانی تا 2001

 

سفر رئیس پارلمان ايرلند به تهران در اوت ۱۹۹۳؛

سفر هيات مجلس شورای اسلامی به رياست جناب آقاي ناطق نوري به دوبلين در نوامبر ۱۹۹۵؛

سفر هيات سناتورهاي ايرلند به تهران در ژوئيه ۱۹۹۶؛

سفر هیات كميسيون سياست خارجي ايرلند به تهران نوامبر ‌۱۹۹۶؛

سفر هیات كميسيون سياست خارجي مجلس شورای اسلامی به دوبلين در نوامبر ۱۹۹۶؛

سفر هیات كميسيون محاسبات عمومي پارلمان ايرلند به تهران درژوئن ۱۹۹۸؛

سفر هیات كميسيون دارائي و حقوق زنان پارلمان ايرلند به تهران ۱۹۹۸؛

سفر هيات كميسيون بودجه و محاسبات عمومي مجلس شوراي اسلامي به دوبلين مارس ۲۰۰۱؛

سفر هیات كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شورای اسلامی به دوبلین در دسامبر ۲۰۰۱؛

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران