گالری تصاویر
اطلاعیه ها
ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران با رئیس جمهور ایرلند
تبادل نظر درخصوص گسترش مناسبات و همکاریهای بین دو کشور و موضوعات مهم منطقه ای و بین المللی
 ١٣:١٩ - 1397/05/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران با رئیس جمهور ایرلند
ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران با رئیس جمهور ایرلند
تبادل نظر درخصوص گسترش مناسبات و همکاری های بین دو کشور
 ١٢:٢٢ - 1397/05/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران با رئیس کمیسیون سیاست خارجی و تجارت پارلمان ایرلند
ملاقات سفیر کشورمان با آقای شان اوفاریل رئیس پارلمان ایرلند
ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران با وزیر مشاور در امور تجارت و اشتغال ایرلند
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
آخرین وضعیت مناسبات ایران و ایرلند

آخرین وضعیت مناسبات ایران و ایرلند:

در سال ۱۳۹۲ و متعاقب برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران و تشکیل دولت یازدهم، آقای پت برین، رئیس کمیسیون سیاست خارجی و تجارت پارلمان ایرلند در راس یک هیات شش نفره از اعضای کمیسیون مذکور از تاریخ نوزدهم لغایت بیست و چهارم دی ماه ۱۳۹۲از جمهوری اسلامی بازدید نمود.

این هیات در جریان سفر خود - که پس از یک وقفه حدودا بیست ساله انجام شد - با مقامات مختلف کشورمان شامل؛ رئیس محترم مجلس شورای اسلامی، وزیر محترم امور خارجه، رئیس محترم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، دبیر محترم ستاد حقوق بشر قوه قضائیه، رئیس محترم اتاق بازرگانی، رئیس محترم گروه دوستی پارلمانی دو کشور و معاون وزیر جهادکشاورزی ملاقات و در زمینه راه های مختلف گسترش روابط دوجانبه سیاسی، اقتصادی و تجاری مذاکره نمود.

آقای برتی آهرن، نخست وزیر سابق ایرلند نیز از حزب فینافویل و هیات تجاری همراه از تاریخ چهاردهم لغایت هجدهم بهمن ماه سال ۱۳۹۳ به جمهوری اسلامی ایران سفر نمودند.

آقای برتی آهرن در جریان این دیدار، با مقامات مختلف کشورمان از جمله؛ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، وزیر امور خارجه، مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه و رئیس و دیگر مسئولین اتاق بازرگانی و همچنین برخی تجار و شرکت های علاقمند به برقراری ارتباط با طرف های ایرانی دیدار و در رابطه با طیف وسیعی از موضوعات سیاسی و اقتصادی دوجانبه، مذاکرات هسته ای، تحریم ها و موضوعات منطقه ای و بین المللی بحث و تبادل نظر کردند.

از دیگر تحولات بوجود آمده در روابط سیاسی دو کشور، سفر آقایان بری رابینسون، معاون سیاسی و پت کلی، مدیر کل منطقه ای وزارت امور خارجه و تجارت ایرلند به تهران در تاریخ یازدهم تیرماه سال ۱۳۹۳می‌باشد. هیات ایرلندی در این دیدار با قائم مقام، معاون عربی و آفریقایی و مدیر کل اروپای غربی وزارت امور خارجه ملاقات نمود. همچنین این هیات با دبیر کل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ملاقات و در مورد موضوعات مختلف دوجانبه سیاسی، اقتصادی و تجاری و نیز مسایل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی شامل تحولات خاورمیانه و مذاکرات هسته ای کشورمان، گفتگو و تبادل نظرکردند.

در شهریور ماه سال ۹۳هیات ۵نفره گروه دوستی پارلمانی مجلس شورای اسلامی در سفر به دوبلین با رئیس مجلس نمایندگان، رئیس سنا، وزیر کشاورزی و دفاع و وزیر مشاور در امور خارجه و تجارت ملاقات نمود. نشست با رئیس و اعضای کمیته روابط خارجی و تجارت پارلمان و نیز جلسه مشترک با اعضای گروه دوستی پارلمانی ایرلند از جمله برنامه های این هیات بود.

در تحولی مهم در مناسبات میان دو کشور؛ آقای شان بارت، رئیس پارلمان ایرلند در هفتم مهرماه سال ۹۳ برای انجام دیدار رسمی به کشورمان سفر نمود. این اولین سفر رئیس پارلمان ایرلند طی ۲۳ اخیر بوده است.

وی در تهران با رئیس جمهور، رئیس مجلس، وزیر امور خارجه، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس مرکز تحقیقات استراتزیک مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفتگو نمود.

جناب آقای دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی نیز در سفر خرداد ماه ۱۳۹۴ به دوبلین با نخست وزیر، روسای مجلس و سنای ایرلند و وزرای خارجه و تجارت، دفاع و کشاورزی و کار و اشتغال ایرلند ملاقات و طرفین در خصوص توسعه مناسبات فی مابین مذاکره نمودند.

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران