معرفی سفیر یا نمایندگی

اخبار > پیامبر اکرم(ص) «مرگ حسین(ع) آتشی در دل مؤمنان انداخته است که هرگز سرد نخواهد شد»


  چاپ        ارسال به دوست

ماه محرم یادآور حادثه کریلا و عاشورا بر پیروان و شیفتگان آقا ابی عبدالله (ع) تسلیت باد

پیامبر اکرم(ص) «مرگ حسین(ع) آتشی در دل مؤمنان انداخته است که هرگز سرد نخواهد شد»

بسم رب الشهدا و الصدیقین

 

باز این چه شورش است که در خلق عالم است     باز این چه نوحه و چه عزار و چه ماتم است

باز این چه رستخیز عظیم است که از زمین        بی نفخ صور خاسته و تا عرش اعظم است

بار دیگر کاروان محرم از راه رسید و دلهای عاشقان عدالت و آزادی را به کوی حسین بزرگترین قهرمانان و مظلومترین بندگان عزیز خدا برد. محرم از راه رسید تا با ناله ها و نواهایش بیدارگر ضمیر خفته آدمیان و هوشیاگر وجدان خاموش بشریت باشد.

فریاد خروشان حسین(ع) و یارانش پاکش همچنان در هستی ولوله انداز است و به قلب های مبارزان راه خدا قوت و استقامت و در دلهای یزیدیان و طاغوت ها خوف و لرزه می افکند. محرم آمد تا نام حسین و یاد حسین بشریت رادر نابودی بنیادهای ظلم و تباهی یاری رسان باشد و عدالت جویان جهان با پیروی از آن امام بزرگ ادامه دهنده خط سرخ شهامت و شهادت باشند .

تاسوعا و عاشورا آمدند تا الگوهای مرادنگی، شرافت، انسان دوستی، عدالت، ایثار و غیرت در چشم عالمیان تبلور عینی یابند و چراغ راه دینداران و آزادگان عالم باشند. محرم آمد تا فریادگر ناله های مظلومان و بی پناهانی باشد که از خلقت آدم تا قیام قائم براین کره خاکی بوده اند.

فرا رسیدن ماه محرم و عاشورای سالار شهیدان حضرت حسین ابن علی علیه السلام بر تمام مسلمانان، خاصه شیعیان و ایرانیان عزیز مقیم ایرلند تسلیت باد . به این مناسبت همه شب مراسم سوگواری از ساعت 8 شب در محل حسینینه اهل بیت علیه السلام دوبلین برگزار می گردد، از همه هموطنان عزیز برای شرکت در مراسم پرفیض این ماه دعوت به عمل می آید.

التماس دعا

سفارت جمهوری اسلامی ایران - دوبلین


١١:٥٢ - 1396/06/31    /    شماره : ٤٧٥٧٧٧    /    تعداد نمایش : ٨٦خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار و تعطیلات سفارت | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر