معرفی سفیر یا نمایندگی

درخواست ویزای ایرلند

نحوه دسترسی و تکمیل فرم درخواست روادید ایرلند:

 

1- ورود به سایت سفارت ایرلند در آنکارا از طریق http://www.embassyofireland.org.tr

2- در نوار سمت چپ گزینه  Passport/Consular/Visa Info را کلیک کنید.

3- در صفحه ای که باز می شود باز هم سمت چپ گزینه visas  را انتخاب کرده و از زیر مجموعه آن،  Application form را باز کنید.

4- متنی می آید که عنوان آن COMPLETING YOUR APPLICATION FORM ON-LINE  است و سه سطر پایین تر از آن نوشته شده:

To launch an on-line application please click HERE که باید روی کلمه HERE کلیک کنید.

5- صفحه ای را با عنوان Welcome To Our AVATS Online Application Facility مشاهده می کنید. در قسمت چپ این صفحه شش گزینه است که گزینه Apply now را انتخاب و آن را باز کنید.

6- صفحه ای با عنوان Online Visa Application - Before You Apply باز می شود که توضیحی بر شرایط اخذ ویزا است. در سطر پایانی، باید داخل مربع را تیک زده و سپس مسطیل AVATS Online Application Form را کلیک کنید تا فرم آنلاین باز شود.

7- فرم تقاضانامه طولانی است که صفحه به صفحه باید پر شود. این فرم در هر مرحله ذخیره می شود که ادامه دادن آن از هر مرحله ای که ذخیره شده بعدا نیز امکان پذیر است. پس از اینکه عمل ذخیره کردن را انجام دادید کامپیوتر کدی را با عنوان transaction record number به شما می دهد که با در اختیار داشتن آن کد، در هر زمان می توانید وارد فایل اطلاعاتی خود شده، آن را کامل کنید و یا احیانا اطلاعات قبلی را اصلاح نمائید.

8- برای ورود مجدد به فایل اطلاعاتی خود، مطابق مراحل فوق عمل کنید لیکن بجای گزینه Apply now گزینه Retrieve application را انتخاب و آن را باز کنید.

9- پس از اینکه کلیه مراحل را انجام دادید و گزینه submit را انتخاب کردید، خود کامپیوتر در مورد پرینت خلاصه فرم از شما سوال می کند. خلاصه فرم را پرینت بگیرید و پس از امضاء به همراه سایر مدارک از جمله اصل گذرنامه و عکس و هزینه ویزا تحویل سفارت ایرلند  در آنکارا و یا کنسول افتخاری ایرلند در تهران (به شماره تلفن 88040813) بدهید.

وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار و تعطیلات سفارت | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر